Osłabienie antykoncepcji hormonalnej a antybiotykoterapia

Ostatnio byłam chora i brałam antybiotyki , ostatnio przechodze też dużo stresu związanego z moim życiem prywatnym , używam antykoncepcji , słyszałam że antybiotyki mogą osłabiać tabletki jednak współżyłam jakoś 12h po ostatniej tabletce antybiotyku nie przerywając antykoncepcji w czasie antybiotyko terapii ... teraz jestem już przy 4 białej tabletce i dalej nie dostałam okresu , jeszcze pare dni temu dostałam jakiś piekących buli w okolicy intymniej . Czy jest mozliwośc abym była w ciazy ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w takcie kuracji antybiotykiem podczas której przyjmuje Pani antykoncepcję należy zabezpieczać sie dodatkowo prezerwatywą. W obecnej sytuacji trudno ocenić czy mogło dojść do zapłodnienia. Niemniej jednak warto wspomnieć iż stres może wpływać na opóźnienie okresu.