Panika, trudności z radzeniem sobie z problemami i niska samoocena

Co robić kiedy małe problemy mnie przerastają? Ciągle wpadam w panikę jak mam na głowie parę rzeczy na raz. Czuję, że niczego nie potrafię zrobić dobrze. Najmniejsza krytyka doprowadza mnie do płaczu. Nie potrafię pogodzić się sama ze sobą. Czuję się nic nie warta i niedoceniana. Często zwalam winę na innych bo nie chcę żeby ktoś mówił o mnie źle. Co robić? Jak zmienić nastawienie? Boję się że przez takie zachowanie wpędzę się w jakąś chorobę.

Witam,
to co pani opisała wskazuje na to, że może dobrze by było aby pani umówiła się na wizytę do psychologa. Niestety nie da sie odpowiedzieć na wszystkie pani pytania nie znając szerszego kontekstu sytuacji, które pani opisuje. Proponuję porozmawiać z kimś o tym.
Pozdrawiam

Ważne przy takim poczuciu jest planowanie i konsekwentne realizowanie tych planów. Ważne jest żeby wstępnie przed podjęciem każdej inicjatywy oszacować czy jest się w stanie wykonać daną pracę i realnie w jakim terminie.
Tyle na początek.
Pozdrawiam.