Pęknięcie czaszki i krwiak podtwardówkowy

Mój tata pod wpływem upojenia alkoholowego upadł. stwierdzono w szpitalu pęknięcie czaszki i krwiak podtwardówkowy wielkości 4 mm. Wyszedł ze szpitala po 7 dniach, wszystkie leki puściły i mam wrażenie że jego stan jest coraz gorszy. Nie chce jechać na badanie kontrolne. Chodzi wściekły - nigdy się tak nie zachowywał, ma zaburzenia słuchu, narzeka że bolą go oczy, boimy się z mamą go o cokolwiek zapytać bo strasznie nerwowo reaguje. mało tego wypił dziś literatkę alkoholu. Co robić? POMOCY
ponad rok temu

Witam. Objawy o których Pani pisze mogą być po części spowodowane odstawieniem alkoholu. U osób uzależnionych objawia się ono w postaci nerwowości, omamów wzrokowych, tachykardii, nasilonych potów. Oczywiście stanowczo należy wykonać badania kontrolne i sprawdzić czy dolegliwości nie są spowodowane powikłaniami po urazie. Proszę postarać się namówić tatę na wizytę w poradni chirurgicznej.