Plamienia śródcykliczne - co się dzieje?

Okres dostałam 24 grudnia, 1 stycznia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, gdzieś ok. 7 stycznia miałam jednodniowe mdłości. Kochałam się 8 stycznia, ale już z zabezpieczeniem a dzisiaj jest 10. i strasznie boli mnie lewy jajnik i mam plamienia takie jak przed okresem. Cykle mam średnio 31 dni czy coś ze mną jest nie tak?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku 31 dniowych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 11 a 20 dniem cyklu. Pierwszy stosunek odbył się w 9 dniu cyklu natomiast drugi w 16 dniu cyklu.
Plamienia w środku cyklu mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Jedną z nich może być ciążą. Dlatego po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego. Inną przyczyną plamień mogą być zaburzenia hormonalne.

W przypadku ujemnego testu ciążowego należy poczekać do kolejnego cyklu. Gdyby plamienia się powtórzyły konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam