Plamienie - czy za wcześnie wzięłam tabletkę?

Witam. Wydaje mi się, że plamienie pomyliłam z okresem, a właśnie wtedy wzięłam pierwszą tabletkę. Współżycie zaczęłam mniej więcej po 4-5 tabletce. Czytałam, że pełna ochrona jest po 7. Czy duże jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę po 4, jeśli pierwszy dzień to rzeczywiście nie był okres? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Jeżeli ropoczęłaś stosowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu, wówczas zalecane jest stosowanie przez 7 kolejnych dni dodatkowych metod np.: prezerwatywy. W Twoim przypdaku warto wykonać test ciążowy, ewentualnie skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Trudno jest określić prawdopodobieństwo zapłodnienia.
Pozdrawiam serdecznie!