Kobieta , 26 lat Witam. Obecnie stosuję krążek antykoncepcyjny od 5 miesięcy, za parę dni wyjmuję 5. krążęk. Znoszę je bardzo dobrze, żadnych problemów do tej pory nie zarejestrowałam. Dzisiaj jednak dostałam lekkiego krwawienia, nie wiem czym to jest spowodowane, wszystkie krążki były zamieszczane w odpowiednim dniu i wyjmowane również, żaden nie wypadł w trakcie odpowiednich 3 tygodni. Dodam, że od 3 tygodni jestem na diecie i zaczęłam regularnie uprawiać sport. Czy to mogło spowodować osłabnięcie organizmu i plamienie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Justyna
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Krwawienie z pochwy o niewielkim nasileniu wystepujące u młodych kobiet należy do działań niepożądanych tej metody antykoncepcyjnej. Na podstawie tylko opisu nie można jednoznacznie ustalić przyczyny krwawienia.

W przypadku przedłużania się krwawienia, jego nasilania lub powtarzania, radzę skontaktowac się z ginekologiem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: