Plamka na macicy w badaniu USG a ciąża

W dniu spodziewanej miesiączki byłam na badaniach. I podczas badania USG ginekolog wykryła plamkę na macicy. Powiedziała że może to być ciaża, Na drugi dzień dostałam lekkie plamienie , zaś następnego dnia normalne krwawnienie które trwało dwa dni. i koniec krwawienia. 3 dnia lekkie plamienia na brązowo. Okres był krótszy i mniej bolesny niż zawsze.Czy mogło to być poronienie? Czy może jednak udało się utrzymać ciąże?czy są takie przypadki?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Mogło to być poronienie. Rozstrzygające jest kolejne badanie USG lub test ciążowy. Proszę jednak pamiętać iż test może być fałszywie pozytywny w przypadku niedawno dokonanego poronienia. Ginekolog to najlepsze rozwiązanie w tej chwili.

Czy wykonała Pani test ciążowy lub badanie poziomu HCG w surowicy krwi -jaki był wynik, Jeśli nie mamay potwierdzenia ciąży w badaniach laboratoryjnych lub teście to nie możemy mówić o poronieniu.
Dr Jacek Tulimowski