Planowanie ciąży przy stwierdzonej torbieli na jajniku

Witam Mam stwierdzona torbiel 6,5 cm na prawym jajniku. Utrzymuje sie od dwoch mcy. Wczesniej mialam 4 cm na lewym. Od 4 mcy biore duphaston w od 3 tyg bromergon. Staram sie z mezem o dziecko od roku. Stwierdzono rowniez zespol niepekajacych pecherzykow. Jakie mam szanse na ciaze? Jakies sa szanse ze torbiel takich rozmarow wchlonie sie sama? Czy jest konieczna operacja usuwania torbieli? W tym mcu mialam podane ovitrelle jednak pecherzyki nie pekly.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Jak najbardziej ma Pani szanse na ciążę. Nie ma jednak takiej możliwości, by precyzyjnie określić je w wartościach liczbowych. 2. Torbiel, nawet takiego rozmiaru, może się wchłonąć. 3. Może istnieć konieczność leczenia operacyjnego, aczkolwiek nie ma takiej możliwości, by stwierdzić to w ramach porady internetowej. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.