Po jakim czasie od operacji przepukliny pępkowej mogę zacząć ćwiczyć na siłowni?

Chciałbym zapytać po jakim czasie, od operacji przepukliny pępkowej mogę zacząć ćwiczyć na siłowni? Chodzi mi o ćwiczenia siłowe, z użyciem ciężarów. Czy 4 miesiące to wystarczający czas? Dziękuję!

Witam,
jeśli rana się dobrze zagoiła, i lekarz da "zielone światło" nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, żeby wzmacniać mięśnie brzucha i zabezpieczać się przy ćwiczeniach siłowych pasem p.przepuklinowym.

Pozdrawiam