Podejrzenie manipulowania narzeczoną przez jej byłego partnera

Witam Serdecznie. Mam na imię Piotr. Mój problem polega na tym że po urodzeniu sie naszej córeczki moja narzeczona zaczęła spotykać się ze swoim byłym ( który porzucił jak sz...) a teraz nią manipuluje itp. Ja mam coraz większe podejrzenia co do tego że moja już była ma depresje, DDA lub Schizofrenie. Sam nie wiem ponieważ jej wahania nastrojów i zachowanie jest bardzo dziwne. Mam dowody że jest manipulowana przez kochasia , po czy jak nie ma z nim kontaktu jest jeszcze inna.

Można zachęcić do skorzystania z pomocy psychologicznej. Rozumiem, że martwi się Pan także ze względu na córeczkę, dlatego tez warto zaproponować specjalistę. Jeśli jednak sama zainteresowana nie będzie miała motywacji do zmiany, a nie będzie stanowić zagrożenia dla zdrowia, życia czy mienia, nie ma możliwości leczenia/pomocy wbrew woli.

Witam,
nie może pan "naprawić" czy "wyleczyć" swojej byłej narzeczonej, sama musi podjąć decyzję o szukaniu pomocy. Może pan jedynie sugerować byłej narzeczonej aby poszukała profesjonalnej pomocy, najlepiej psychoterapii i konsultacji psychiatrycznej.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl