Podejrzenie nerwicy lękowej i nadmierne owłosienie

Witam od paru lat jestem osobą nerwową lekarze podejrzewają nerwicę lękowa i na to mnie leczyli lekami z grupy SSRI lecz one tylko otumaniaja mnie nawet jak ich nie biorę jestem ciągle bez siły energii i jest mi ciągle zimno mam suchą skórę na dodatek nadmierne owłosienie na brodzie i górnej wardze strasznie się poce moje wyniki to tsh 1,94 mlU/l norma 0,27-4,2 glukoza 94 mg/dl ft3 4,57 norma 3,13-6,76 ft 4 14,54 norma 12-22 a ja nadal źle się czuję i mocno przytyłam,pozdrawiam

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Rozumiem, że była Pani konsultowana endokrynologiczne i badania nie potwierdzają żadnych problemów natury organicznej (wykluczona nadczynność, niedoczynność, choroba Hashimoto i inne zaburzenia hormonalne).
Pacjenci z zaburzeniami lękowymi czy depresyjnymi często doświadczają wielu dolegliwości somatycznych, które wymagają w pierwszej kolejności diagnostyki medycznej. Dopiero po wykluczeniu podłoża somatycznego (zakłądam, że tak jest u Pani) można rozpocząć leczenie psychoterapeutyczne.
Czytając Pani pytanie, odnoszę wrażenie że koncentruje się Pani na swoim ciele, na procesach fizycznych, które mogą powodować taki stan rzeczy. Prawdą jest, że nikt nie może postawić 100% diagnozy, że podłoże jest tylko psychiczne. W tym momencie wiele na to jednak wskazuje. Dlatego proszę spróbować czegoś innego i poszukać odpowiedzi na to co się dzieje, podążając za swoimi emocjami na psychoterapii. Sama farmakoterapia nie będzie wystarczająca, by uleczyć problemy natury emocjonalnej. Proszę przynajmniej rozważyć taką ewentualność. Analizując dotychczasowe próby leczenia i sugestie Pani lekarzy, psychoterapia wydaje się być najlepszą formą pomocy.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza