Polipy trzonu żołądka u 60-letniej osoby

Dzień dobry, Od ok 6 lat co 1-1.5 roku miałam gastroskopię z powodu licznych polipów trzonu żołądka. Po pobraniu wycinków zmiany zawsze okazywały się niegroźne, a lekarz kazał czekać, aż odpowiednio urosną do usunięcia. Dziś (minęło 1,5 roku) gastroskopia i zaskakujacy wynik. Zamiast polipów trzonu żołądka, na wyniku mam - trzon żołądka bez zmian, w przełyku wypustka łososiowatej barwy (próbka do badań) podejrzenie przełyku Barreta. Czy polipy mogły zniknąć i czy powinnam martwić się wypustką?

Aleksander Ropielewski

Mogły zniknąć. Nie wiem czym jest opisywana przez Panią wypustka i do czasu badania histopatologicznego trudno jest mi się wypowiedzieć Proponuję kontakt z gastroenterologiem po uzyskaniu wyniku badania.