Pominęłam tabletkę - czy ochrona jest zachowana?

Mam pytanie, biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 miesięcy, zawsze brałam je regularnie. Biorę tabletki w których nie muszę robić przerwy po opakowaniu. Moją godziną przyjmowania jest 19.30. Ostatnio w 22 dzień brania tabletek zapomniałam wziąć jednej tabletki, na opakowaniu miałam napisane żeby nie przyjmować tej tabletki i zacząć nowe opakowanie, ale ja napisałam do mojej pani ginekolog i ona mi powiedziała żebym przyjęła ta tabletkę. Wzięłam ją. Wieczorem jednak zapomniałam drugiej tabletki i pani ginekolog powiedziała mi żeby jej juz nie przyjmować tylko wziąć kolejna tabletkę normalnie. 28 dnia, czyli ostatnia tabletka, dostałam okres, obfity, ale trwał jeden dzien. Zaczęłam brać normalnie dalej nowe opakowanie i moje pytanie jest takie: czy teraz z nowym opakowaniem te tabletki na pewno mnie chronią? Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Nie postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami podanymi na ulotce dlatego trudno określić na ile działanie antykoncepcyjne tabletek będzie zachowane.
Proponuję przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych z nowego opakowania stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy.