Pominęłam tabletki w pierwszym tygodniu

Witam, mam ogromny problem. W listopadzie 2009 poroniłam ;( Od dwóch miesięcy biorę tabletki c... Teraz trzeci miesiąc, tylko mam problem: zapomniałam przepisać tabletek i nie wzięłam 4 tabletek po 7 przerwie. To znaczy powinnam wziąć tabletkę w czwartek, a wzięłam dopiero w poniedziałek dwie i we wtorek dwie, wczoraj, tzn. w środę, już jedną. Nie wiem, co robić jestem świadoma, że mogłam zajść w ciążę (w sobotę kochałam się z chłopakiem, we wtorek również). Kiedy mogę zrobić test ciążowy i co dalej z zażywaniem pigułek? Pomocy!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w Pani przypadku istnieje spore ryzyko ciąży. Ponadto w tym cyklu nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. Może Pani dalej zażywać pigułki, jednak należy stosować dodatkowe zabezpieczenie do końca tego cyklu, podczas 7-dniowej przerwy (można ją pominąć) oraz przez pierwsze 7 dni zażywania tabletek z nowego opakowania.  Proszę wykonać test ciążowy za około 2 tygodnie i powtórzyć go jeszcze tydzień, dwa później. W przypadku pozytywnego wyniku, należy odstawić hormonalną antykoncepcję.

Pozdrawiam!