Pominięcie 2 tabletek w trzecim tygodniu

Witam! Pominęłam dwie tabletki pod rząd w trzecim tygodniu to były tabletki nr 19 i nr 20. Biorę tabletki Y**. To jest moje drugie opakowanie. Podczas pominięcia tych dwóch tabletek kochaliśmy się "do końca" z chłopakiem. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Przy 21 tabletce pojawił się okres. Chociaż zbliżony do plamień. Co robić? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas pominięcie opisanych tabletek jest realne.
Jednakże krwawienie, które wystąpiło może być zarówno krwawieniem śródcyklicznym lub też może być to zbyt wczesne krwawienie z odstawienia (w przypadku Y*** krwawienie ze stosowania nie aktywnych tabletek).
Jednoznacznie nie można tego stwierdzić.

Proponuję dokończyć opakowanie (tylko aktywne tabletki) i skonsultować się z lekarzem ginekologiem przed rozpoczęciem następnego opakowania.