Pominięcie 2 tabletek z 2 tygodnia

Witam, mam 21 lat, tabletki antykoncepcyjne przyjmuję od 4 miesięcy. Tabletki zawsze zażywam o godzinie 21 ostatnio jednak tabletkę przyjęłam z prawie 12 h opóźnieniem, następne 2 wzięłam regularnie jednak kolejna znowu z 12 h opóźnieniem. Był to 2 tydzień stosowania tabletek. Stosunek odbył się dzień po pominięciu drugiej tabletki. Czy w tym wypadku istnieje ryzyko ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że przyjęcie pominiętej tabletki w przeciągu 12 najbliższych godzin nie zmniejsza skuteczności tabletek. A zatem ryzyko ciąży w Pani przypadku wydaje się być znikome.
Jednakże jeżeli dwukrotnie w ciągu jednego cyklu doszło do tak opóźnionego przyjęcia tabletek, warto zastanowić się nad zmianą godziny ich zażywania.
Pozdrawiam.