Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej a zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia

Mam problem, o którym dowiedziałam się dzisiaj: pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych zaczęłam brać 3.12-wtorek i do teraz byłam pewna, ze skończyłam 24.12-wtorek, jestem pewna, ze wtedy wzięłam ostatnia tabletkę(z czego wynika, ze pominęłam jedna tabletkę), po czym zrobiłam 7dniowa przerwę i zaczęłam nowy blister 8dnia-środa, co powinnam zrobić w takiej sytuacji? A co jeżeli zrobiłam zbyt długa przerwę pomiędzy blistrami? Proszę o pomoc. Krwawienie w tygodniu przerwy było normalnie.

Kontynuować przyjmowanie tabletek, jeśli zapomniała Pani tabletki ze środka cyklu, w tym cyklu antykoncepcja nie była 100%, jeśli zwiększyła Pani przerwę w przyjmowaniu tabletek
to skuteczności w tym opakowaniu też nie jest 100%.