Pominięcie ostatniej tabletki z blistra a dodatkowe zabezpieczenie

Witam, stosuje antykoncepcje dwuskładnikową 3 lata. W trakcie przyjmowania blistru zapomniałam o ostatniej (21tabletce), w związku z czym powinnam nowe opakowanie przyjąć dzień wcześniej. Jak długo powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie w związku z zapomnieniem ostatniej tabletki. Od kiedy moge czuć się znów bezpiecznie ?

Witam,
może Pani skrócić teraz przerwę do 6 dni, lub pozostawić 7 dni przerwy.
W przypadku pominięcia ostatniej tabletki nie powinno się nic dziać - proponuję przeczytać w ulotce.

pozdrawiam