Pominięcie pierwszej tabletki z nowego opakowania

Witam. Mam pytanie, zapomniałam wziać pierwszej tabletki z nowego opakowania. Jest to drugie moje opakowanie. Powiadomiłam o tym ginekologa kazał mi zażyć 2 tabletki naraz i nic poza tym, nie powiedział mi o dodatkowej anykoncepcji. Nadmienię, że przerwa wynosiła 24h (powinnam wziąć tabletkę w poniedziałek o 17 zażyłam dwie o 17 we wtorek) następnie około godziny 22 kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy jest możliwość zajścia w ciążę. Po stosunku użyłam irygatora ( zalecenie lekarza). Czy fakt, iż wypłukałam pochwę mógł pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Powinna Pani zarzyć tabletkę "po stosunku" jeśli do współżycia doszło w trakcie przerwy. Ponadto konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatyw) przez tydzień od momentu pominięcia tabletki. Wg mojej opinii irygatory są całkowicie nieskuteczne.