Pominięcie pierwszej tabletki - co teraz zrobić?

Witam! Mam pytanie, mianowicie tabletki przyjmuję od 3 lat, w ostatnim opakowaniu pominęłam 2 tabletki, ostatnią tabletkę przyjęłam w sobotę. Opakowanie zamiast rozpocząć wcześniej tzn. w niedziele, przyjęłam dopiero we wtorek:(( Proszę o pomoc, co w takiej sytuacji:( Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku późniejszego rozpoczęcia nowego opakowania konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez pierwszych 7 dni. Należy zdawać sobie sprawę, że wszystkie stosunki, które miały miejsce w trakcie przerwy mogły zakończyć się zapłodnieniem. Z tego też powodu zalecałabym wykonanie testu po 14 dniach od zakończenia przerwy.
Pozdrawiam