Pominięcie tabletki w dwudziestym dniu - jakie jest ryzyko ciąży?

W niedzielę o godzinie 20.00 miałam wziąć 20stą tabletkę, ale niestety zapomniałam... Koło 23.00 kochałam się ze swoim chłopakiem w poniedziałek o 20.00 przypomniałam sobie, że zapomniałam w niedzielę tabletki po przeczytaniu ulotki zrezygnowałam z brania tabletki też w poniedziałek postanowiłam, że już teraz zrobię 7-dniową przerwę (będę ją odliczać od niedzieli) i po tej przerwie zacznę normalnie brać tabletki. Proszę mi powiedzieć, czy istnieje ryzyko, że zaszłam w ciążę? Czy wychodząc w ten sposób z tej sytuacji, będę w 100% zabezpieczona? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli w trakcie poprzedniego tygodnia przyjmowała Pani tabletki regularnie, to nie ma powodu do niepokoju. Ważne jest teraz, by pierwszy dzień bez tabletki potraktować jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy, tzn. nowe opakowanie należy koniecznie przyjąć 2 dni wcześniej. Przerwa nie może trwać dłużej niż 7 dni.
Postępując w ten sposób wspomniany stosunek będzie zabezpieczony.

Pozdrawiam