Pomoc osobie chorej na nerwicę natręctw

Witam, Jak pomóc osobie która jest chora na nerwicę natręctw, a która nie koniecznie chce zaakceptować swoja chorobę i nie koniecznie chce się leczyć u specjalisty i tak jakby uważa, że z nią jest wszystko ok, a zachowuje się irracjonalnie i też czasami są widoczne u niej objawy hipohondrii ?

Witam, to bardzo trudna sytuacja, kiedy ktoś bliski choruje i tego nie widzi. Osobą, która może pomóc jest tylko specjalista - psychiatra lub psychoterapeuta. Pani może jedynie mówić wprost i szczerze o tym, co widzi, co w związku z tym czuje. Może to otworzy oczy przywoływanej osobie na jej problem. Z bezradnością również jest trudno, więc gdyby potrzebowała Pani wsparcia zachęcam do rozmowy z psychoterapeutą.
Pozdrawiam