Pomyłka w tabletkach

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią i właśnie dzisiaj pomyliłam się i wzięłam tabletke z przyszłego czwartku, nie z tego piątku. Nie wiem, co teraz robić - czy dalej jestem chroniona, czy nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie musi się Pani martwić. Tabletki antykoncepcyjne dla kobiet w ciąży są jednofazowe - nie ma znaczenia, którą tabletkę z opakowania zażyje kobieta, wszystkie mają taki sam skład. W przypadku tego typu tabletek bardzo ważne jest za to regularne przyjmowanie - przyjęcie tabletki za późno o np. 4 godziny, zaburza już skuteczność antykoncepcyjną! Proszę na to zwrócić uwagę.

Pozdrawiam!