Poranny kaszel i katar u dziecka a podłoże alergiczne

Mój synek od tygodnia ma kaszel i katar. Kaszel jest suchy i najintensywniej występuje w godzinach rannych, towarzyszy temu niedrożny nos. Czy może miec to podłoże alergiczne? W ciągu dnia kaszel występuje sporadycznie, katar tez jest mniejszy.

Nie wiem ile lat ma chłopiec. Nie wiem jak często występują te objawy u dziecka i czy towarzyszy im jakaś sezonowość lub koincydencja z kontaktem okresowym np na sierści, lub określone miejsca ( wyjazd do rodziny na wieś )
Alergia to przewlekły proces pojawiający się zazwyczaj w dzieciństwie choć u mnie pierwsze objawy wystąpiły w 40 roku życia, czyli początek może być zawsze. Choroby alergiczne to schorzenia przewlekłe lub okresowe występujące co roku przez wiele lat. Jednorazowe incydenty nie mają znaczenia. Zazwyczaj wiążą się z infekcjami wirusowymi bo one stanowią ok 80% wszystkich zaostrzeń infekcyjnych dróg oddechowych u dzieci. Pozdrowienia.