Poroniłam już 2 razy, czy mogę stosować spiralę?

Witam. Mam 28 lat. Poroniłam 2 razy, a właściwie to 3, ale stało się to zanim lekarz potwierdził ciążę - zrobiłam sobie tylko test ciążowy, który wyszedł +, ale nie wykonałam USG ani innych badań. Było to dla mnie wszystko bardzo trudne. Po tych przejściach na razie boję się zajść w ciążę. Chcę dać sobie czas na dojście do siebie i chcę się zabezpieczyć. Nie lubię jednak łykać pigułek. Moje pytanie brzmi czy mogę stosować spiralę?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,
Z pewnością powinna udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny poronień. Być może istnieje możliwość usunięcia owej przyczyny lub rozpoczęcie leczenia, które pozwoli na donoszenie ciąży.

Jeśli chodzi o stosowanie wkładki domacicznej, to nie jest ono zalecane u kobiet ze skłonnością do poronień. Wiąże się to u tych osób ze zwiększonym prawdopodobieństwem wypadnięcia wkładki.