Potwierdzenie lub wykluczenie ciąży

Witam! Jak już pisałam 31 października okres mam 35-37 dni, ostatni miałam 26 września. Zrobiłam test ciążowy, jak pani pisała za 4 dni (czyli 5 listopada i nadal jest negatywny), brzuch mnie pobolewa, a piersi są trochę wrażliwe i sutki. Nie wiem czy powtórzyć test jeszcze, czy iść po prostu do ginekologa? Czy możliwe, żeby ciąża nie była jeszcze wykryta? Dodam, że w dn. 10-21 października dochodziło do zbliżeń bez zabezpieczenia, ponieważ staramy się o drugiego dzidziusia.

Lek. Marta Hat

Witam! Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Jednak nie są to pewne objawy potwierdzające ciążę. Sugeruję wykonanie beta HCG z krwi - jest to metoda, która na 100% pozwala wykluczyć ciążę. Wynik testu jest wiarygodny szybciej niż test z moczu - po ok. 10 dniach od potencjalnego zapłodnienia. Ewentualnie do rozważenia powtórka testu ciążowego z moczu - nie mogła go Pani wykonać 5.11, bo pytanie jest zadane 4.11. Pozdrawiam serdecznie!