Powiększony brzuch a możliwość przepukliny

Witam.Mam taki problem że ciągle niezależnie od tego co zjem i ile zjem mój brzuch wygląda jak w piątym miesiącu ciąży , co może być tego przyczyną??? Od 3 miesięcy odżywiam się lekko i zdrowo i nic się nie zmienia...zaczynam myśleć że to przepuklina ponieważ w pracy zdarza mi się dźwigać ciężkie rzeczy-do jakiego lekarza udać się aby to wykluczyć albo jakie zrobić badania aby stwierdzić co jest grane??? Może jakiś konkretny lekarz do którego powinnam się udać?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Rzadko w taki sposób objawia się przepuklina, więc raczej odrzuciłbym to rozpoznanie. Sugeruję konsultację internistyczną podczas której lekarz oceni, jakie badania są konieczne aby ustalić przyczynę powiększonego obwodu brzucha.