Powiększony brzuch po porodzie u 35-latki

Mój problem to mój brzuch który jestem po porodzie (cesarka) juz 11 lat a mimo to wyglądam jak w ciąży. Nie mogę normalnie funkcjonować bo ciągle ktoś się mnie pyta o ciążę. Robiłam badania różne ale nic nie wykazały, ćwiczenia i dieta bez zmian co mogę zrobić jeszcze

Witam.
Uzyskanie płaskiego brzucha lub zmniejszenie jego objętości wymaga cierpliwości. Polecam jednak ćwiczenia na brzuch, ale do tego proszę unikać potraw smażonych, słodyczy, gazowanych słodkich napojów. Proszę też ograniczyć warzywa takie jak: brokuł, kalafior, fasola, kapusta, jabłka, gruszki, soczewica, por, cebula ponieważ powodują, że nasz brzuch jest wydęty.
Polecam pić 1,5l wody jeść 5 razy dziennie co 2-3 godziny. Jedzenie owoców cytrusowych, otrąb z dużą zawartością błonnika, jogurtów, kefirów również pomoże zmnie4jszyć objętość brzucha.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Jeżeli chodzi o radę z mojej strony to chętnie prześledziłabym Pani dietę. Z doświadczenia wiem iż często moim pacjentom wydaje się że dieta jest prawidłowa a popełniają wiele błędów żywieniowych nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Mogłabym zaproponować analizę przykładowego Pani jadłospisu w danym dniu. Może Pani wysłać mi taka informację na adres mailowy. Sprawdzę i wskażę ewentualne błędy. Zalecam oczywiście aktywność fizyczną, która jest niezbędna w utrzymaniu zgrabnej sylwetki.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk