Poziom kortyzolu a praca nadnerczy

Witam. Mój wynik kortyzolu w 2013 r to 21.30 w 2015 r w lutym 33,79 i w 2015 r w lipcu 26,98 do tego robiłem do nadnerczy DHEA SO4 wynik 357,80 Reszta moich wyników jest w normie. Moje objawy to zimne ręce i nogi w nocy aż budzę się,puchną mi ręce i drętwieje mi czasami ręka, mrowieje prawy policzek i noga nie mam apetytu i brak mi tzw mocy. Byłem u endokrynologa i powiedział mi że albo to stres albo coś jest nie tak z nadnerczami. Czy te wyniki faktycznie mogą być wynikiem jakieś choroby ndr ?

Witam Pana,

Sugerowałbym wykonanie przesiewowego testu hamowania z 1 mg Dexamethazonu. Badanie można wykonać ambulatoryjnie. Proszę skontaktować się z lekarzem, który poinformuje Panam jak je przeprowadzić i wypisze Panu lek potrzebny do testu. W razie nieprawidłowego wyniku wskazana będzie dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz