Poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego po spożyciu alkoholu i opóźnieniu w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Biorę tabletki od pół roku, wczoraj wypiłam ze znajomymi kilka drinków a następnego dnia współżyłam z chłopakiem i z opóźnieniem wzięłam kolejną tabletkę. Czy jestem zagrożona ciążą?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Alkohol nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosiło poniżej 12 godzin to ochrona przed ciążą została zachowana. W przeciwnym wypadku proszę wdrożyć postępowanie zawarte w ulotce dla pacjenta.