Prawdopodobieństwo ciąży przez płyn ejakulacyjny

Witam, nie współżyję ze swoim partnerem, jednak nie mogę powiedzieć, że nic między nami nie zachodzi. Słyszałam, że można zajść w ciążę, przez płyn ejakulacyjny. Dziś zaczęła mi się miesiączka ... nie jest ona jednak normalna, wydaje mi się, że krew jest ciemniejsza. Czytałam, że to mogą być plamnienia w ciązy, jednak mam też skrzepy (tak jak przy każdej miesiączce). Czy jest duża możliwosć, że jestem w ciaży ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane objawy nie są charakterystyczne dla ciąży. Wydaje się że jest to krwawienie miesiączkowe czyli wykluczające możliwość ciąży. W razie wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy.