Problem z bólem pleców i powracającą utratą czucia

Witam, od ponad roku zmagam się z okropnym bólem pleców oraz często powracająca utrata czucia dolnych kończyn mam 20 lat. Została postawiona mi diagnoza na oddziale neurologicznym tężyczka i nawracajaca niedoczulica kończyn dolnych. W piątek byłam na rezonansie odcinek ledzwiowo-krzyżowy. OPIS: Badanie MR kręgosłupa ledzwiowego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2-zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzalkowych. Wygladzona lordoza L w pozycji badania. Cechy przebytej choroby Scheuermanna wyrażona obecnością guzkow Schmorla blaszek granicznych objętych badaniem trzonów. Umiarkowana przednia osteofitoza krawedziowa trzonów L4, L5. Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości-bez złamań kompresyjnych. Cechy częściowej dehydratacji i umiarkowane krążków miedzykregowych Th12/L1,L4/L5 oraz -nadmierne dokanałowe uwypuklenie krążków międzykręgowych L1/L2/L3 powodujące brzeżny ucisk worka opony twardej -dokanałowe szerokopodstawne wypukliny krążków L3/L4/L5 modelujące worek opony twardej, spłycające obustronnie zachyłki boczne kanału kregowego -niewielka dokanałowa wypuklina krążka L5/S1 powodująca brzezny ucisk worka opony twardej Bez cech ucisku oraz ognisk mielopatii w objętym badaniem odcinku rdzenia kręgowego. Korzenie ogona końskiego prawidłowe. Co to oznacza ? Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta i konsultacja u lekarza neurochirurga, a czy lekarz neurolog stwierdził jakieś odchylenia w badaniu neurologicznym