Problem ze snem w nocy u 9-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie:) Jestem mama 9-miesiecznego Kacperka i mamy problem ze spaniem w nocy. Synek co noc budzi się mniej więcej o godzinie 23 i to z okropnym płaczem, a nawet z krzykiem i to tak trwa mniej więcej do 3 godzin. Nawet nie zawsze pomaga jak się dziecko weźmie na ręce, lula czy nawet próbujemy wziąć do naszego łóżka. Jak juz trochę się uspokoi, to mimo to szlocha przez sen. Ten problem trwa juz od jakiegoś miesiąca. Jesteśmy bezradni i już na skraju wyczerpania. Prosimy o jakąś poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Nagła zmiana w zachowaniu synka wymaga uwagi i najlepiej konsultacji neurologicznej, aby wykluczyć medyczne podłoże krzyku i silnego napięcia. W sytuacji kiedy dziecko wybudza się i głośno krzyczy warto zapalić lampkę o przytłumionym świetle, przytulać go i starać się spokojnie mówić. Przed snem można wprowadzić rytuał kąpieli oraz masowania ciałka olejkiem, można dodać kroplę olejku lawendowego, co zmniejszy napięcie:) Masaż powinien być powtarzany systematycznie minimum przez 1 miesiąc, aby zauważyć jego efekt:)

Pozdrawiam