Problemy psychiczne po poronieniu

Witam. Na początku miesiąca poroniłam, stan mojej psychiki po raz kolejny uległ rozpadowi, czy po kilku wizytach u psychologa mogę liczyć na zwolnienie chorobowe na jakiś czas? Żeby dojść do siebie, o ile będzie to możliwe, żeby odpocząć, częściowo zapomnieć i pozbierać się. Dodam, że przed poronieniem zostałam zwolniona z pracy i to ta wiadomość zabiła mnie psychicznie, czuję się jak wrak, jak niedojda życiowa, odechciało mi się żyć!

Co do pani pytania:
Psycholog nie może Pani niestety wystawić zwolnienia, jest do tego uprawniony jedynie lekarz. Może Pani jednak poprosić psychologa o zaświadczenie, że korzysta Pani ze specjalistycznej pomocy wraz z informacją o Pani stanie psychicznym. Zaświadczenie takie będzie Pani mogła potem przedstawić lekarzowi (najlepiej chyba udać się do psychiatry z racji specyfiki przeżywanego przez Panią kryzysu emocjonalnego) w trakcie konsultacji (do jakiej zachęcam) i poprosić o stosowne zwolnienie.
Pozdrawiam.
JK

Witam, zdecydowanie może Pani liczyć na zwolnienie lekarskie w takiej sytuacji ale może je wystawić albo lekarz psychiatra albo lekarz internista albo ewentualnie lekarz ginekolog. Psychologowie nie mają uprawnień do wystawiania zwolnień lekarskich. Pozdrawiam