Problemy z błędnikiem: co się dzieje z połkniętą tabletką?

Witam. Mam następujący problem. Dwa miesiące temu połknęłam tabletkę p******* na polepszenie krążenia w błędniku, ponieważ mam od pewnego czasu tego tylu problemy. Leczyłam się miesiąc, lecz 2 razy owa tabletka stanęła mi na wysokosci mostka i tkwiła tam cała noc. Miałam silne bole, piłam dużo goracej herbaty i nic. Nad ranem było po sprawie. Chyba się rozpusciła. (Dodam, że problemy zaczęły się od dużej kapsułki, która stanęła mi parę miesięcy wczesniej w tym samym miejscu i 4 dni się męczyłam. Byłam nawet w szpitalu, ale nic nie stwierdzili.) Później był spokój. Brałam te tabletki i nic się nie działo. Pod koniec listopada przy łykaniu tabletki znow poczułam, że utknęła w okolicach mostka. Piłam herbatę i nic, ale tym razem miałam 3 dni z głowy, pomimo jedzenia i picia miałam ten dziwny ucisk i ból. Drugiego dnia po tabletce zaczęły mnie piec uszy w środku i na małżowinie oraz czułam dziwny ból. Byly czerwone i takie dziwne uczucie ciepła w uszach i pełności w nich. Piekły mnie także oczy i były zaczerwienione. Drętwienie, ale bardzo silne, skóry na głowie i policzkach. Problemy z równowagą tak jakbym miała się przewrócic i miekkość nóg oraz wrażliwość na światło. Bóle uszu za małżowiną i osłabienie oraz bolące krosty na skórze twarzy. Byłam z tym u lekarzy: ogólnego i laryngologa i wyszlam z niczym. Usłyszałam, że takie rzeczy są niemożliwe. Dodam jeszcze, że miałam pogorszony słuch i czasami dzwonienie w uszach. Teraz po 2 miesiącach jest trochę lepiej i nie mam takiego otumanienia jak wczesniej, gdy czułam się jakby mnie ktoś uderzył ciężkim przedmiotem w głowę. Teraz czasami mam kłucia w skroniach i cały czas jest to napięcie skóry głowy. Mam pytanie czy ta tabletka mogła dostać się przez trąbki słuchowe do uszu? Mam stwierdzony refluks chyba od tego wypadku z kapsułką. Teraz inne tabletki też się zatrzymują? Wiem, że to absurdalne, ale nie potrafię inaczej tego przedstawić, bo przez miesiąc brania tego leku dobrze się czułam. Proszę mi powiedzieć, czy mam powody do martwienia się, czy jest to coś poważnego? Teraz mam dziwne uczucie ciepła na skórze twarzy prawie codziennie i ucisk w skroniach. Pieką mnie też oczy już mniej niz na początku, ale są podrażnione. Dziekuję z góry za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Na początek chciałbym zapytać jakiej specjalności był lekarz, który przepisał Pani wspomniany lek? Z jakimi objawami zgłosiła się Pani do niego?
Wszelkie problemy z drożnością przełyku szybko byłyby wykryte przez lekarzy, u których Pani była. Również nie jest możliwe, aby tabletka mogła przedostać się przez przewody słuchowe do uszu, bo nie mają one bezpośredniego połączenia z jamą ustną. Problemy z utrzymaniem równowagi, uczucie ciepła i „pełności” w uszach, rzeczywiście mogą wskazywać na chorobę błędnika.
Opisywany przez Panią ból głowy o charakterze ucisku, zdrętwienie skóry, uczucie napięcia skóry na głowie, nadwrażliwość na światło są typowymi cechami napięciowego bólu głowy, którym zajmuje się lekarz neurolog.
Powyższe objawy a szczególnie uczucie zalegania tabletki za mostkiem, mogą również świadczyć o zaburzeniach nerwicowych lub silnej depresji. Polecam więc udać się na wizytę do lekarza psychiatry, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, co do przyczyny nieprzyjemnych objawów.
Pozdrawiam