Problemy z kręgosłupem, drętwienie, opadanie palców i bóle nóg
Szukam pomocy mam problem z kręgosłupem wg.rezonansu wielopoziomowa dyskopatia kręgosłupa szyjnego z nasileniem C5/C6 oraz C6/C7 z uciskiem na korzenie nerwowe(M50.1)Rwa ramienna lewostronna,wielopoziomowa dyskopatia odcinka Th I L-S,Wypukliny,naczyniak13 mm w trzonie kręgu L5.Stan po złamaniu w obrębie kości ogonowej.Jest coraz gorzej drętwienie nóg,rąk ,opadanie palców w lewej dłoni nie przespane noce bo bolą nogi ,leki p.bólowe od ponad roku ,wit.B,rehabilitacja.Co powinnam jeszcze zrobić?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Dziecko autystyczne w przedszkolu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Nie wszystkie Pani dolegliwości muszą być związane ze zmianami w obrębie kręgosłupa.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
Może ono również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.
Naczyniak wielkości 13mm może wymagać leczenia operacyjnego, proszę skonsultować się z ortopedą lub neurochirurgiem.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił wielopoziomową chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz naczyniaka. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie.
Sugeruję aby Pani wykonała jeszcze badanie densytometryczne (gęstości kości) w lokalizacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i bliższego końca kości udowej (tzw. szyjka kości udowej) w kierunku osteoporozy oraz badanie 25(OH)D3 w surowicy krwi (poziom witaminy D3). W zależności od wyników wskazana konsultacja reumatologiczna lub w Poradni Leczenia Osteoporozy.
Pozdrawiam.