Problemy z nadwagą u 27-letniego mężczyzny

Witam mam problem z nadwaga. Mało jem i rzadko i nic jaki byłem taki jestem i juz zacząłem robic cwiczenia takie jak przysiady pompki i nic nie widac bo chodzi mi o to zeby zgubic piersi bo mam jak bym był kobieta. Prosz bardzo o porade

Mgr Agnieszka Tomaszek

Dzień dobry!

Trudno udzielić konkretnej, złotej rady na Pana zapytanie. Należałoby się przyjrzeć Pana sytuacji zdrowotnej bliżej. Zachęcam do wizyty u specjalisty, może Pan również skorzystać z mojej pomocy online jeżeli będzie miał Pan ochotę.

Pozdrawiam!

Witam Pana,
w opisywanej przez Pana sytuacji niezbędna jest wizyta u lekarza rodzinnego a być może u lekarza endokrynologa.Prawdopodobnie należy wykonać zestaw badań krwi i USG piersi.W takiej sytuacji zmiana diety i ćwiczenia fizyczne mogą okazać się za mało skuteczne,
pozdrawiam Katarzyna Mudel

Przede wszystkim dieta redukcyjna, mająca na celu spadek masy ciała musi być odpowiednio zbilansowana i pokrywać zapotrzebowanie organizmu na wszystkie składniki odżywcze. To minimalizuje napady głodu i chęć sięgnięcia po niezdrowe przekąski. Jeżeli spożywa Pan za mało, organizm zaczyna magazynować energię na zaś, w postaci tkanki tłuszczowej. Otrzymuje Pan zupełnie odwrotny efekt, od zamierzonego. Zalecamy spożywanie 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasowych. Do jadłospisu warto włączyć dobre źródła tłuszczów - oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno, olej kokosowy, nasiona, orzechy, ryby. Z diety należałoby wyeliminować węglowodany proste, czyli cukier, napoje słodzone, jogurty smakowe, słodycze. Ważne jest także dostarczanie odpowiedniego, pełnowartościowego białka, znajdzie je Pan w produktach pochodzenia zwierzęcego - dobrej jakości mięso, nabiał. Radzimy wybierać produkty naturalne, jak najmniej przetworzone. Dodatkowo należy zadbać o właściwą podaż płynów, aktywność fizyczna jak najbardziej pozytywnie wpłynie na szybszy spadek masy ciała. Proszę pamiętać, że bezpieczny spadek wagi to nie więcej niż kilogram na tydzień. Dodatkowo powiększone piersi mogą być wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej. Radzimy skontaktować się z lekarzem. Jeżeli ma Pan trudności z ułożeniem diety, zachęcamy do wizyty u doświadczonego dietetyka, który pomoże Panu w realizacji terapii żywieniowej.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Pana,

Należałoby bliżej przyjrzeć się Pana sytuacji i zadać pytanie czy większe piersi są wynikiem nadwagi czy zaburzeń hormonalnych. Aby wyeliminować to drugie proszę udać się do lekarza rodzinnego który pokieruje Pana do specjalisty a ten zaleci odpowiednie badania. Jeżeli wyniki będą prawidłowe musi Pan większą uwagę przywiązać do diety i aktywności fizycznej. Proponuje na początek ćwiczenia cardio a potem siłowe.
Jeżeli chodzi o dietę to powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Pisze Pan że je bardzo mało a to wcale nie jest sposób na odchudzanie! W ten sposób tylko zwalnia Pan swoją przemianę materii. Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk