Problemy z oddawaniem stolca u 53-letniej kobiety

Witam mam bardzo duzy problem z oddawaniem stolca robie stolec raz na dwa tygodnie bardzo malutko miałam robioną konoloskopie wyszło ze mam bardzo skrecon jelito grube i jest bardzo długie nadal mam problem z oddawaniem stolca mam tez powierzchowny chemorojd w odbycie jestem szczupłą osoba mam wzrost 167 waze 48kg biore różne tabletki oczyszczające robie lewatywy i mi nic nie pomaga mam wzdęcia brzucha czy est jakiś sposób chilurgiczny np. zabieg operacyjny do jakiego lekarza mam się zgłosić co

Małgorzata Panek

Należałoby najpierw spróbować metod zachowawczych. Wskazana jest dieta bogatoresztkowa (kasze, pieczywo pełnoziarniste, warzywa, owoce, orzechy, pestki) oraz wypijanie min 2 litry płynów na dobę. W przypadku utrzymywania się dolegliwości, proszę zgłosić się do gastroenterologa.
Pozdrawiam