Problemy z pamięcią i zaburzenia nastroju po operacji krwiaka na głowie

mialem operacje na prawej czesci glowie mialem krwiaka w niej zalewalo sie krew operacja sie udala pozniej scana zrobili i wszystko ok juz jestem w domu po szpitalu operacja byla 10 dni temu.a czy kiedys bede mogl uprawiac sport wogole pytanie??troche mam z pamiecia problem od tego zapisali mnie do psychoterapie bo wyczuli u mnie zaburzenie nastroji czyli depresja czy to mi kiedys przejdzie te zaburzenie bo czasami jest ciezko ile musi byc leczenie??ja mieszkam ogolnie w angli z gory dziekuje

Witam,
w kwestii aktywnego uczęszczania na psychoterapię to minimum to 3-6 miesięcy, nie mam tutaj pewności czy jest to reakcja adaptacyjna (po krwiaku) czy też pełna depresja, reakcja adaptacyjna jest szansa, ze może trwać krócej, także jej leczenie. W depresji leczenie trwa co najmniej rok, pomimo, ze objawy zwykle ustępują znacznie wcześniej, ale zachęcam do podjęcia pełnego leczenia, może ono skutkować nie dość, ze pełnym powrotem do zdrowia, to jeszcze większą odpornością na ewentualne nawroty. Jeśli chodzi o uprawianie sportu mam wrażenie, że nie powinno być problemów, tylko zalecam cierpliwość, wątpię, żeby jakakolwiek aktywność fizyczna była niewskazana, być może jedynie sport wyczynowy, ale o to proszę pytać już szczegółowo neurologów. Zaburzenia pamięci mogą być przejściowe. Pozdrawiam.