Problemy z zajściem w ciążę po 2 miesiącach starań

Witam.
Od jakiś dwóch miesięcy staramy się z moim partnerem o dziecko, współżyjemy regularnie, ale niestety nic się nie dzieje. Czy to normalne? A może powinniśmy się martwić, że coś jest nie tak, skoro nie mogę zajść w ciążę?
Może otrzymam jakieś porady i wskazówki.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Dwa miesiące to bardzo krótki czas starań. Tak naprawdę, rzadko której, nawet całkiem zdrowej i płodnej parze, udaje się doprowadzić do zapłodnienia w przeciągu zaledwie dwóch cykli! Diagnostykę niepłodności wdrażamy dopiero po roku regularnych starań o dziecko i braku efektu. Proszę podejść do sprawy na jak największym luzie i zachowywać się jak najbardziej spontanicznie. Zbyt usilne starania, z towarzyszącym im niepokojem, duża niecierpliwość- nie sprzyjają powodzeniu. Jeśli ma Pani regularne miesiączki to z pewnością uda się Pani zajść w ciążę. Przydatna może okazać się umiejętność rozpoznawania własnej płodności.
Zapraszam do lektury artykułu o cyklu miesiączkowym: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne oraz mojej odpowiedzi na pytanie o wyznaczanie dni płodnych: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!