Prośba o interpretację wyniku rezonansu odcinka lędźwiowego

Witam, Mam wynik rezonansu odcina lędżwiowego. Proszę i interpretację. Pogłębiona lordoza w prawie poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Dehydratacja krążka międzykręgowego L3/L4 L4/L5 L5/S1.Ognisko stłuczenia w trzonie kręgu L1. Wypuklina tylna krążka międzykręgowego L3/L4 z niewielkim uciskiem worka oponowego. Przepuklina tylna centralna L4/L5 uwypuklająca sie na 5 mm w kierunku kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego i zwężeniem otworów międzykręgowych obustronnie. Uwypuklina L5-S1.

Witam,
po pierwsze choroby nie czyta się z obrazka, trzeba zobaczyć osobę, dotknąć i poruszać, żeby wiedzieć jaki jest stan kliniczny, który może w ogóle nie pasować do wyników z obrazka. Największą uwagę zwróciłbym na wypuklinę, która powoduje zwężenie kanału kręgowego co może powodować promieniowanie bólu do kończyny dolnej i osłabienie siły mięśniowej. Ostateczna decyzja należeć będzie do neurochirurga, do którego proponuję udać się jak najszybciej. Ze strony fizjoterapii jest szereg zabiegów objawowych, które zmniejszą lub zlikwidują dolegliwości bólowe. Przyczynowym zabiegiem będzie trakcja kręgosłupa (ręczna lub przy użyciu urządzenia komputerowego). Dodatkowo w badaniu klinicznym należy zastanowić z jakiego powodu tak a nie inaczej ustawia się kręgosłup (postawa, przebyte choroby, operacje, napięte mięśnie obręczy biodrowej lub kończyn dolnych), tak żeby wpłynąć przy leczeniu również na przyczynę pierwotną, która powodowała np.: pogłębienie lordozy i w końcowym efekcie przeciążenie dysku. Pozdrawiam Dziekuję