Prośba o wyjaśnienie wyniku USG trzustki

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi wyniku USG trzustki "trzustka wielkości prawidowej, na poganiczu głowy i trzonu obszar silnie hypoechogeniczy 14x9 mm( torbiel?) w okolicy trzonu podobny mniejszy obszar 9mm, w jego sąsiedztwie zwapnienia. Bardzo mnie niepokoi ten wynk, a wizyte u gastrologa mam dopiera za dwa tygodnie,( będę funkcjonować w wielkim stresie) mama również wynik badania histopat. wycinka z antrum zoładka i brzmi on gastritis chronica superficialis. nacieki zapalne o sredniej gestosci.

Aleksander Ropielewski

Wynik USG wskazuje na torbiel trzustki, która jest zmianą łagodną, jednak należy ją obserwować. Może ona wymagać usunięcia chirurgicznego.