Proszę o interpetację wyników krwi

Witam. Grzegorz, lat 37. Parę dni temu prosiłem o objaśnienia co do moich wyników badania krwi i moczu. Otrzymałem odpowiedź, za co dziękuję, lecz Pani doktor napisała, że podałem za mało parametrów co do krwi, by poznać pełny obraz badania - naprawiam mój błąd i proszę jeszcze raz o interpretację. Krew: WBC 7,0: RBC 5,95; HGB 16,5; HCT 50,5; MCV 85; MCH 27,7; MCHC 32,6; RDW 13,8; PLT 188; MPV 10,6; PCT 0,2; PDW 17,1; LYM % 22,00; MON % 4,9; GRA % 73,1; OB-2. Przepraszam za kłopot i proszę o ponowną interpretację powyższych wyników. Dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Nie wiem z jakiego powodu wykonywał Pan badanie morfologii krwi, ale powyższe badanie można uznać, że są w granicach normy - prócz minimalnego podwyższenia odsetka granulocytów nie ma innych odchyleń w badaniu.

Polecam zapoznanie się z artykułem: badanie krwi.

Serdecznie pozdrawiam!