Przedłużenie zażywania tabletek

Witam. Chcę wyjechać nad wodę po weekendzie, ale w niedziele kończą mi się tabletki (21 tabletek wybranych) i czeka mnie 7 dni przerwy, a nie chce dostać okresu. Czy mogę zażyć jeszcze 3 tabletki i dopiero odstawić je na tydzień? Czyli jak skończę brać w środę to następną tabletkę mam wziąć w środę za tydzień, czy w niedziele? Proszę o odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani przyjąć dodatkowe 3 tabletki. Następnie należy zrobić "zwykłą", 7-dniową przerwę i rozpocząć kolejny blister.Tak więc nowe opakowanie rozpocznie Pani w środę (jeśli ostatnią tabletkę przyjęła Pani we wtorek).

Pozdrawiam!