Przepuklina rozworu przełyku i stan podgorączkowy

Małgorzata.w lipcu stwierdzona przepuklina rozworu przełyku helico. przeleczona 2mce. żołądek już ok nie odczuwam. z kolei od tego czasu ciągle stan podgorączkowy. hematokryt, MCV,MCH,Ch ciut poniżej normy,RDW ciut podwyższone.mocznik ciut zaniżony. Żelazo w normie. w lipcu była niska ferrytyna i żelazo reszta mieściła sie w normie. Skąd ten stan podgorączkowy od żołądka czy anemia????

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani ile wynosi hemoglobina - nie ma zatem takiej możliwości by postawić rozpoznanie anemii. Stan podgorączkowy może mieć wiele przyczyn - ustaleniem jego przyczyny powinien zająć się specjalista POZ po dokładnym zebraniu wywiadu, zbadaniu Pani oraz ocenie wyników badań dodatkowych.