Przerwa w stosowaniu zastrzyku Depo Provere

Mam problem.Biorę depo provere i 23.10.powinnam mieć kolejny zastrzyk ale niestety ginekolog na urlopie i muszę czekać do 04.11.Chodzi mi o to czy do tego czasu lek będzie działał i czy mogę bez obaw tego 04.11.przyjąć dawkę?

Witam serdecznie.
Jeżeli nie przyjmie Pani kolejnej dawki hormonu w określonym czasie ochrona antykoncepcyjna nie będzie zachowana aż do czasu kolejnego wstrzyknięcia. Proszę pamiętać że podczas nieobecności Pani lekarza można rozważyć wizytę u innego specjalisty.