Przerwa w związku a złe doświadczenia z kobietami

Witam ,moj facet byl ze mna rok czasu,chcial przerwe i po miesiacu mojego nie odzywania w walentynki sie odezwal przez sms ,ma 35 lat,przypuszczam ze boi sie dlugotrwalych zwiazkow tak tez dal mi do zrozumienia jego brat.Dodam ,ze nie bylo sexu bo go unikal ,byly rozne pieszczoty,jak z nim postepowac ,moze jeszcze dodam,ze zawsze mowil ,ze przez kobiety taki jest mial zle doswiadczenia,jest kawalerem bez dzieci,prosze o porade,jak znow napisze to jak z nim postapic?dziekuje Justyna.C

Najważniejsze jest co Pani do niego czuje i czy wyobraża sobie dalszy związek. Powinniście razem porozmawiać i nawzajem sobie odpowiedzieć na pytania np.:
- jak chcę żeby nasz związek wyglądał
- czego oczekuję od ciebie
- czego się obawiam
- czy możesz mi pomóc spełnić twoje oczekiwania
Wyjaśnienie tych podstawowych kwestii może pomóc.
Być może ma obawy przed dzieleniem się takimi informacjami i być może potrzebuje pomocy w nabraniu pewności siebie. Wtedy można mu polecić konsultację psychologiczną.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

To, jak powinna pani postąpić, zależy od tego, jakie są pani oczekiwania. Czy taka forma związku, jak dotąd, pani odpowiada? Czy taki związek spełnia pani oczekiwania, zaspokaja potrzeby emocjonalne? Czy czuje się pani w nim bezpiecznie? A jeśli nie, to co może pani zmienić? Obawiam się, że bez przepracowania przez pani partnera swoich obaw, niewiele się zmieni. Byłby na to gotowy?

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,

najlepszym rozwiązaniem wydaje się zaproponowanie mu szczerej rozmowy. Jeśli się na nią umówicie, będzie Pani miała okazję porozmawiać o tym, co Pani czuje, jak Pani odbiera tę sytuację. Miło by było, gdyby podzielił się z Panią informacją czego od Pani oczekuje, jak sobie wyobraża Waszą relację w najbliższej przyszłości? Ma Pani prawo to wiedzieć. Dobrze byłoby nie powoływać się na opinie innych, skupić na tym, co Pani partner ma do powiedzenia, gdyż powody jego zachowania mogą być naprawdę różnie, nie tylko strach przed zaangażowaniem się. Ale tego nie dowie się Pani, póki nie porozmawiacie na ten temat.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel