Przesunięcie owulacji

Mam pytanie. Okres dostaję regularnie co 30 dni. Kochaliśmy się w 7 dniu cyklu, a potem pod jego koniec. Lekarz powiedział, że dziecko poczęte zostało podczas tego pierwszego stosunku. Czy to możliwe, aby owulacja i dni płodne przesunęły się do przodu o 3 dni?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, organizm ludzki to nie jest szwajcarski zegarek, którego mechanizm jest niezawodny i zawsze punktualnie wskazuje godzinę... Pyta Pani, czy to możliwe, aby owulacja wystąpiła 3 dni wcześniej niż zwykle? Wszystko jest możliwe! Owulacja jest sterowana przez układ nerwowy. Chwila uniesienia, emocje związane ze stosunkiem, poczucie silnej więzi z partnerem, a nawet czynniki, takie jak niewyspanie i stres - to wszystko może wpłynąć na owulację...

Poza tym, proszę pamiętać, że plemniki żyją około 72 godzin (a niektórzy twierdzą, że nawet dłużej...), więc po stosunku mogą sobie spokojnie 3 dni czekać w drogach rodnych na komórkę jajową. To są niestety ograniczenia tzw. metod naturalnych...
Jest też taka możliwość, że nieumiejętnie wyznaczała Pani dzień swojej owulacji - po prostu pomyliła się Pani, co do jej daty.

Pozdrawiam!