Przewlekły ból brzucha po lewej stronie a podejrzenie raka trzustki
Witam! Pisze w odpowiedzi na odpowiedzspecjalisty na moje pytanie o przewlekly bol brzucha po lewej stronie. Doradzil mi wasz specjalista zrobic kolonoskopie. Jestem juz po tym badaniu,wszystko jest ok.Gastroskopia tezok,morfologia wykazala niewielka niedokrwistosc normocytarna,amylaza w krwi i moczu w normie,usg nic nie wykazalo,mocz erytrocyty5 w polu widzenia,swieze i czesciowo wylugowane.Bol caly czas sie utrzymuje,tylko zmienia sie jego nasilenie.Czy to moze byc rak trzustki?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Czynniki ryzyka "świńskiej grypy"
Świńska grypa to choroba wirusowa. Szybko się rozprzestrzenia i może nawet rozwinąć się do rozmiarów epidemii. Obejrzyj filmik i dowiedz się, co przyczynia się do zachorowania na świńską grypę.
Dzień dobry,
W przypadku raka trzustki najprawdopooibniej miałby Pan nieprawidłowości opisane w usg brzucha, o ile zostało dobrze wykonane. Proszę na spokojnie podejść do problemu.
Jeśli obawia się Pan nowotworu trzustki, to proszę wykonać oznaczenie we krwi markerów: CEA i Ca 19.9, w raku trzustki są zwykle podwyższone. Przy nowotworach trzustki ( w zależności od ich stopnia zaawansowania może pojawić się cukrzyca), proszę oznaczyć glikemię na czczo. Warto oznaczyć CRP. Aby móc coś więcej powiedzieć, należałoby Pana dokładnie zbadać i zebrać szczegółowy wywiad. Nie napisał Pan na jakim poziomi jest ból - nadbrzusze, śródbrzusze, czy podbrzusze.A może ma Pan kamyczek w lewej nerce i ultrasonografista go nie zauważył, stąd obecność erytrocytów w moczu. Może jakiś przewlekły stan zapalny? Proszę udać się do dobrego internisty, który Pana porządnie zbada i przeanalizuje wyniki badań. Proszę nie zakładać od razu najgorszego.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz