Przygotowanie do operacji

Witam. W czerwcu mam omówioną operacje na żylaki prawej nogi. Chciałabym się dowiedzieć, jak to wygląda tuż po operacji, czy konieczny będzie np. basen, czy będę mogła o własnych siłach iść do łazienki? Jak powinnam być ubrana? Czy w czasie operacji będę mieć na sobie bieliznę? Dodam, iż będę miała cięcie w okolicy pachwiny. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Operacja żylaków zazwyczaj jest mało obciążającą procedurą i można ją wykonywać nawet podczas chirurgii jednego dnia. Należy mieć ze sobą piżamę, choć i tak przed samą operacją dostaje się specjalny kaftanik i zazwyczaj nic prócz tego kaftanika nie ma się nic na sobie. Nieraz jest potrzeba zacewnikowania pacjenta do operacji (zależy to też od zastosowanego znieczulenia).

Po operacji pacjent szybko dochodzi się do siebie i nawet po niedługim odpoczynku, można wstawać.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o leczeniu żylaków.

Pozdrawiam serdecznie!